Kredyt dla studenta nie taki straszny.

Już samo słowo „kredyt” nie kojarzy się zbyt dobrze. Owszem, kredyty pozwalają na spełnianie marzeń i podwyższanie standardów życia, ale robi się to za nie swoje pieniądze. A jak wiadomo, pożyczone pieniądze należy oddać, i to z nawiązką. Może właśnie przez tą złą renomę kredytów, również kredyt studencki nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Mimo bardzo preferencyjnych warunków, zaledwie 2,3% studentów zaciąga tenże kredyt. Kredyt studencki jest dofinansowany przez państwo, dlatego jego oprocentowanie to zaledwie 0,875%, czyli połowa stopy redyskontowej weksli Narodowego Banku Polskiego, która wynosi 1,75%. Czy znajdzie się na rynku oferta kredytowa z tak niskim oprocentowaniem? Oczywiście, że nie. Warto więc spróbować i przynajmniej zorientować się o co chodzi w kredycie studenckim.

Read More

admin | poniedziałek, 08 styczeń 2018 - 12:37 pm | | Domyślne

W co najlepiej inwestować, aby zarobić?

Sposobów inwestowania jest wiele. Każdy z nich cechuje się różnym poziomem ryzyka oraz możliwości zysków. Generalnie istnieje zasada, że im większe ryzyko, tym większy może być zysk z takiej inwestycji.

Sposoby inwestowania

Do najbardziej ryzykownych, ale mogących przynieść największy zysk należy inwestowanie na giełdzie. Wymaga ono jednak odpowiedniego przygotowania nie tylko w postaci znajomości ogólnych zasad inwestowania, ale również znajomości sytuacji sytuacji na rynku, tak aby wiedzieć w co warto zainwestować. Są tez sposoby przynoszące znacznie mniejsze możliwości zysku, ale w nich ryzyko jest znacznie mniejsze i zysk praktycznie pewny. Do takich sposobów zarabiania należą z pewnością lokaty bankowe, czy też obligacje Skarbu Państwa. Można też zostać członkiem jednego z funduszy inwestycyjnych, wybierając jeden z nich w zależności od tego w co on inwestuje i co nam najbardziej pod kątem ryzyka i potencjalnego zysku odpowiada. Jak więc widać sposobów inwestowania i pomnażania posiadanych środków jest wiele. Warto z pewnością zastanowić się nad jednym z nich, aby mieć środki na planowane, czy też nieplanowane wydatki. Ostateczna decyzja, który sposób się wybierze będzie oczywiście zależeć od tego jaki chce się osiągnąć zysk i jak bardzo chce się ryzykować. Zawsze można też skorzystać z usług doradcy finansowego, który podpowie w co w dzisiejszych czasach warto najbardziej inwestować.

Read More

admin | wtorek, 24 październik 2017 - 1:18 pm | | Domyślne

Jak dobrze wyszukać oferty kredytowe

Odpowiednio wybrana oferta kredytowa to na pewno niemalże połowa sukcesu, jak chodzi o zaciągnięcie najlepszego kredytu. Ponadto przy wyborze odpowiedniej oferty koszty związane ze spłatą kredytu na pewno będą znacznie niższe.

Read More

admin | czwartek, 17 sierpień 2017 - 11:28 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,