Dla kogo kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny kierowany jest przede wszystkim do osób które posiadają już kilka kredytów i niestety w związku z tym pojawił się problem z ich spłatą. Mogą z niego skorzystać przede wszystkim osoby fizyczne które chcą zmniejszyć swoje raty kredytowe. Należy zauważyć że taka osoba musi być w pełni wypłacalna, a przede wszystkim musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową aby mogło dojść do konsolidacji kredytów. Każdy bank zanim podejmie decyzje o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego danej osobie bardzo szczegółowo sprawdzi kondycję finansową swojego potencjalnego klienta. Szczególnie jeżeli zadłużenie jest dość znaczne i jeżeli obejmuje ono tak zwane chwilówki.

Zmniejszenie rat kredytowych dzięki kredytowi konsolidacyjnemu.

Kredyt konsolidacyjny w ostatnich latach staje się bardzo popularny, a czasami nawet modny. Bardzo wiele osób chcąc zmniejszyć wysokość rat swoich dotychczasowych kredytów decyduje się właśnie na konsolidację. Kredyt ten wydaje się być bardzo opłacalny, ale niestety po głębszym przeanalizowaniu jego warunków okazuje się, że są to tylko pozory, które często powodują że ludzie decydują się na jego zaciągnięcie, a później niestety okazuje się, że jest inaczej. Kredyt ten cieszy się tak dużym zainteresowanie przede wszystkim ze względu na niższe raty kredytowe, a także mniejsze oprocentowanie. Jak się okazuje niestety nie jest to prawdą. Udogodnienia jakie oferują nam banki w postaci kredytu konsolidacyjnego, rekompensowane są tym, że znacznie wydłuża się okres spłaty kredytu. Można zatem powiedzieć że kredyt konsolidacyjny ostatecznie okazuje się być mniej korzystny niż kredyt tradycyjny czyli np. kredyt gotówkowy.

Warto również wiedzieć, że konsolidować możemy wszystkie kredyty które są przeznaczone dla osób fizycznych. Z reguły większość banków nie udziela kredytów konsolidacyjnych firmom. Banki obawiają się ich wypłacalności, a także zbyt wysokich kwot kredytu.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

Jak każdy produkt bankowy, kredyt konsolidacyjny posiada zarówno zalety które przyciągają potencjalnych klientów do jego zaciągnięcia, jak i wady które nieco zniechęcają klientów banku. Do zalet kredytu konsolidacyjnego możemy zaliczyć przede wszystkim niższe miesięczne raty kredytowe, które z pewnością będą odciążeniem naszego domowego budżetu i zdecydowanie łatwiej będzie nam spłacać zadłużenie. Drugą ważną zaleta jest również niższe oprocentowanie, które zdecydowanie zachęca do konsolidacji. Ważną kwestia tego kredytu jest również możliwość przeznaczenia kredytu na inny dowolny cel oraz uproszczony harmonogram spłat, dzięki konsolidacji nie musimy robić miesięcznie kilku przelewów ponieważ wystarczy tylko jeden. Spłatą mniejszych kredytów zajmie się bank w którym dokonaliśmy konsolidacji.

Jak już wspominaliśmy kredyt konsolidacyjny posiada również wady. Do tych najważniejszych zaliczamy przede wszystkim zdecydowanie wydłużony okres kredytowania, ale ostatecznie też większy ostateczny koszt kredytu.