Co trzeba zrobić aby uzyskać kredyt?

Niegdyś najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy było pożyczanie od rodziny i znajomych. Dziś na takie pożyczanie pieniędzy nie zgodzi się już praktycznie nikt ponieważ jest to za duże ryzyko i ciężko w dzisiejszych czasach pożyczyć pieniądze nawet najbliższej rodzinie. Dlatego też coraz popularniejsze stały się kredyty gotówkowe, czy też innego rodzaju pożyczki od instytucji finansowych.

Kto może starać się o kredyt?

W ostatnich czasach bardzo popularne stały się tak zwane szybkie kredyty udzielane kredytobiorcy praktycznie od ręki. Przyznanie decyzji kredytowej w tym przypadku odbywa się tylko na podstawie deklaracji kredytobiorcy. O taki kredyt może starać się praktycznie każdy zarówno osoba fizyczna jak i firma. Niektóre banki zabezpieczają się również informacją pozyskaną z Biura Informacji Kredytowej, jeżeli konto potencjalnego kredytobiorcy jest czyste wówczas wypłacenie pieniędzy odbywa się praktycznie natychmiast. Największą zaletą kredytów gotówkowych jest to, że środki są bardzo szybko wypłacane, wadą jest natomiast zdecydowanie wyższe oprocentowanie kredytu

Czas oczekiwania na kredyt

Decydując się na zaciągnięcie niewielkiego kredytu gotówkowego bez zabezpieczeń i poręczycieli wystarczy nam tylko dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach i w przeciągu krótkiego czasu możemy uzyskać kredyt. Nieco dłuższa procedura czeka nas w momencie kiedy chcemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny. Czyli inaczej mówiąc zamianę kilku mniejszy kredytów zaciągniętych zazwyczaj w różnych bankach na jeden większy kredyt. W takim przypadku procedura jest dłuższa i banki wymagają od nas zdecydowanie większej ilości dokumentów jak np. zaświadczenie o wysokości zadłużenia z innych banków czy też wyciągi z konta za trzy ostatnie miesiące, a nawet dowody wpłat za mieszkanie, energię czy telefon.

Jaki kredyt wybrać?

Wybór kredytu zależy przede wszystkim od celu na jaki zostaje on zaciągnięty, ale również od naszych finansowych możliwości. Jeżeli potrzebujemy niewielką gotówkę bardzo szybko powinniśmy się zdecydować na kredyt gotówkowy niezabezpieczony. Otrzymamy go zdecydowanie najszybciej a jego spłata jest również o wiele łatwiejsza, możemy spłacić go wcześniej, zmienić kwotę kredytu, bądź wydłużyć okres kredytowania.